KIK projektid
KIK-i rahastatud õppekäigud loodusesse


Kärla koolis toimuvad SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastuse toel õppekäigud loodusesse. Projekti pani kokku loodusainete õpetaja Reene Kanemägi, kes koordineerib ka õppekäikude toimumist. 

Rännuraamat ....

Saaremaad avastamas

Õppekäik vihmas ja äikeses

11.septembri hommikul alustasime 2. ja 3. klassi õpilastega õppereisi Koigi rabasse. Lapsed olid tulvil ärevust ja seikluslusti. Bussi rataste vurinal sõitsime pilvedega võidu. Koigi raba tervitas meid vihmavalingu ja äikesega. Otsustasime rabast põgeneda ja suundusime Mihkel Ranna dendraariumi, kus kasvab üle saja eksootilise puu- ja põõsaliigi. Õpilased uurisid ja vaatasid huviga puid ja põõsaid ning said imetleda omapäraseid kivimeid ja väikest basseini. Külastasime ka Eesti vanimat kiviehitist Pöide kirikut, mis jättis oma stoilise rahuga lastele sügava mulje. Tee peale jäi ka Pireti kivi, mille ümbermõõduks tuli 18 õpilase käepikkust. Tagasiteel põikasime läbi ka Kaalist. Seal saime oma energiat maha raputada kraatri servadel turnides ja ronides. Oli ütlemata vahva õppepäev koos keskkonnahariduse spetsialisti Maris Sepaga. Ootame uusi toredaid retki meie kaunil saarel!

Klassijuhatajd Riina Eller ja Maret Rei

Fotod: M Rei

4.klassi õpilaste muljed õppekäigust Koigi rappa

 Õpilaste mõtted ja muljed pani kokku õp Gerta

Matk oli parem kui kool. Olime looduses, ei pidanud klassis istuma, oli lõbus ja sai rohkem oma sõpradega olla.

Matkal meeldis see osa teest, mis oli tehtud lennuväljaplaatidest ja sellel kõndides sai mõnusalt vetruda. Nimetasime selle osa teest raudteeks, sest see oli ju rauast. Meeldis veel torni ronimine ja sealt alla vaatamine soo ja järvede peale, legend Naistejärve tekkest.

Enim meeldisid uued teadmised taimedest ja nende kasutamisest. Mõni taim lõhnas nii, et tekitas peavalu ja oli selle järgi rahvasuus endale nimegi saanud, mõni jälle oli mõnusa värske lõhnaga ja ühte taimedest kasutati isegi saunanuustikuna.

Matka lõpus tegid kõik koos sõbra või lihtsalt paarilisega herbaariumi ühe taime kohta, mille matkajuht Maris rajalt kaasa võttis ja selle kohta huvitavat infot jagas. Need, kes tähele ei pannud, olid siis päris hädas, sest kuidas sa kirjutad lehele, et ei mäleta midagi, mis räägiti.

Kõige põnevam oli huntide murtud põdra luukere. Polnud kunagi varem nii suure looma luustikku näinudki.

  • Teadmisi saime veel soos kõndimisest ....
  • ja sellest, kuidas käituda, kui oled soos eksinud,
  • seentest, mis seal kasvasid ja palju muudki veel.
  • Maitsmise teel saime teada, et sooveel pole mingit maitset (ka ei kustuta ta janu, sest on mineraalivaba) ja murakamoosil, mille Maris meile kingituseks kaasa oli võtnud, on väga hea maitse.

Tagasiteel tegime peatuse Naistejärve legendiga seotud Pireti kivi juures, mõõtsime laste kätega selle ümbermõõtu ja julgemad ning osavamad ronisid ka selle otsa. Oli tore päev.